Kuruluş

Uşak Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (UTTO), Uşak Üniversitesi’nde geliştirilen akademik bilgi ve yeni teknolojileri, sanayinin ihtiyaçlarını karşılamak, katma değeri yüksek ürünler geliştirilmesini sağlamak, bölgemizin sahip olduğu potansiyeli harekete geçirmek ve ülkemizin ulusal kalkınmasına katkı sağlamak amacıyla sanayiye sunmaktadır.  

Uşak Üniversitesi’nin teknoloji transfer ara yüzü olarak hizmet vermek amacıyla kurulan UTTO, “Bilgi’yi sanayi ile buluşturmayı ve ticarileştirmeyi” hedeflemektedir.

UTTO, akademik birikime dayalı olarak üretilen bilginin iş dünyasında özellikle sanayide kullanılması, ulusal ve uluslararası finansal destek programlarından yararlanılması, üretilen bilginin ticari ürüne dönüşmesi, fikri ve sınai mülkiyet haklarının yönetilmesi ve girişimciliğin desteklenmesi amacıyla 2016 yılında kurularak bölgemizin kalkınması yönünde faaliyetlerini yürütmektedir.

Uşak Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi bünyesinde Proje Destek Birimi, Kamu–Üniversite–Sanayi İşbirliği–KÜSİ Birimi, Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Birimi ve Girişimcilik ve Şirketleşme Birimini bulundurarak faaliyetlerini yürütmektedir.

 

Uşak Üniversitesi

Teknoloji Transfer Ofisi